Okładka
I tak po prostu
Okładka styczniowego numeru „Pisma” autorstwa Dawida Ryskiego zatytułowana „I tak po prostu”.
Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.
Okładka styczniowego numeru „Pisma” autorstwa Dawida Ryskiego zatytułowana „I tak po prostu”.
Czy można rozpocząć nowy rok bez presji oczekiwań? Jaką strategię obrać na ciężkie czasy? Gdzie szukać nadziei, gdy zewsząd docierają do nas negatywne informacje? Posłuchaj podcastu z cyklu Premiera Pisma.
Oto znaleźliśmy się w koszmarnej sytuacji: gdy wiele porządków normatywnych wzajemnie się zwalcza, brakuje centralnego i rzeczywistość zmienia się w nierzeczywistość. Jak w roku 1922, gdy „świat złamał się na pół”.
Na razie nie potrafimy w pełni zrozumieć wartości NFT. Być może jest tak jak z dziełami sztuki nowoczesnej na początku XX wieku – kupujący je nie byli pewni, czy da się na nich zarobić.
Sebastian Kurz sięgnął szczytu austriackiej polityki w wieku, w którym jego koledzy po fachu są zazwyczaj na samym początku drogi do władzy. Teraz obserwujemy jego upadek, ale dziedzictwo, które po sobie zostawia, zostanie z nami na dłużej.
Widzę, jak nadciągają oceany i zalewają ląd, aby za chwilę znów go odsłonić. Rozumiem, jak naprawdę nieskończenie mały jest ślad ludzkości na Ziemi. Nasze roszczenia do tego półwyspu, który ledwie poznaliśmy – który ledwie
Kobiety z afgańskiej prowincji przez lata musiały patrzeć na zabijanie cywilów. W końcu zwróciły się przeciwko okupantom z Zachodu, którzy twierdzili, że niosą im pomoc.
Mężczyźni, którzy kończyli Akademię Sztuk Pięknych, woleli prowadzić pracownie malarskie albo rzeźbiarskie, a ceramikę i projektowanie tkanin oddali kobietom. I one świetnie tę szansę wykorzystały.