Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

 • Opowiadanie

  Rooftopper

  Braciak był rooftopperem, tylko ja znałem prawdę. Kiedy policja „wykluczyła udział osób trzecich”, zrozumiałem, że nie chodzi o samobójstwo, a o nogę, która się omsknęła – ale siedziałem cicho.

 • Opowiadanie

  W wiosce olimpijskiej

  Gimnastyk i płotkarka leżą obok siebie. Gimnastyk to niski, biały mężczyzna, od stóp do barku przypominający trójkąt równoramienny. Płotkarka jest wysoka, szczupła i ma brązową skórę.

 • Okładka

  Trening czyni mistrza

  »Pobierz okładkę majowego wydania „Pisma”« Maj sprzyja spacerom, ruchowi, aktywności. Z ostatnich badań naukowych wynika, że już jedenaście minut aktywności fizycznej dziennie wystarczy, żeby utrzymać ciało w przyzwoitej kondycji. Do

 • Esej

  E-sport. Wirtualny, ale prawdziwy

  Doping, seksizm, częste kontuzje. Z drugiej strony – coraz większe pieniądze, lepsza technologia i uwaga całego świata. Czy e-sport ma szansę zagrozić tradycyjnym dyscyplinom? Paweł Kicman wyjaśnia, dlaczego gracz z

 • Esej

  Żużel: niedoceniony polski fenomen

  Pozbawiony skrzyni biegów i hamulców motocykl w kilka sekund rozpędza się do ponad stu kilometrów na godzinę. Wyścig trwa minutę, wymaga od zawodników maksymalnego skupienia, precyzji i błyskawicznych decyzji. Żużel to sport szybki

 • À propos

  À propos wysiłku fizycznego

  Świadoma swojej obojętności wobec wszelkich widowisk sportowych, byłam przekonana, że zebranie kulturalnych poleceń na temat wysiłku fizycznego będzie dla mnie – nomen omen – niemałym wysiłkiem.

 • Esej

  Po co nam dziś Igrzyska Olimpijskie

  Igrzyska Olimpijskie w Tokio ruszają mimo wątpliwości, czy w obliczu pandemii koronawirusa w ogóle powinny się odbyć. Będą jednak zupełnie inne niż dotąd, a wprowadzane zmiany mogą zostać z nami na dłużej.

 • À propos

  À propos sportu

  Chciałabyś lub chciałbyś doczytać, dosłuchać bądź dooglądać coś à propos przewodniego tematu ostatniego numeru? Przedstawiamy autorskie sugestie dla nienasyconych po lekturze, ciekawych świata i lubiących drążyć głębiej.

 • Felieton

  Tymczasem

  Tyle ludzie nakupowali i co? W sklepie było pusto. Na ladzie stała ogromna puszka piwa Żygulowskiego. Autentyk prosto z Rosji, ręcznie malowana edycja mundialowa z placem Czerwonym i postaciami w

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

 • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00